Яценюк: У світі вже виникла нова вісь зла – це Росія, Іран, Північна Корея

У світі вже виникла нова вісь зла, є також ті, хто підтримує її приховано.

Про це 19 жовтня під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму заявив прем’єр-міністр України у 2014–2016 роках, засновник фонду Open Ukraine Арсеній Яценюк. Захід транслювали на YouTube-каналі Яценюка.

«Іран, який перебуває під важкими санкціями вільного світу, зміг виготовити і поставити Росії тисячі дронів-камікадзе… Північна Корея… усього кілька днів тому проводила тестування балістичних ракет… які можуть переносити ядерну зброю. Обидві країни під санкціями. І, попри це, їм вдалося виготовити таку смертельну зброю, – сказав політик. – Це сигнал для всього вільного світу – ми маємо усвідомити, що із санкційним режимом щось не те. Щось точно не так».

За словами Яценюка, «у світі вже виникла нова вісь зла».

«І ця вісь зла – це Росія, Іран, Північна Корея. Окрім того, ця вісь зла має також тих, хто підтримує її приховано… Якою є позиція Китаю? Після зібрання Комуністичної партії, що проходять зараз, очевидно, що Китай надто войовничий щодо Заходу. Китай не на правильній стороні, наприклад, коли він не підтримав резолюцію ООН щодо засудження незаконного референдуму. Те саме стосується й Індії», – підкреслив прем’єр-міністр України у 2014–2016 роках.

Яценюк додав, що зараз «потрібно зважати на те, що ми живемо у зовсім іншому світі, і виклики, які зараз постали, мають отримати чітку відповідь».

«Можливо, у нас буде двополярний світ, у якому ми вже живемо: демократія проти автократії», – наголосив засновник фонду Open Ukraine.

Контекст:

4 лютого, за три тижні до повномасштабного вторгнення в Україну, лідери РФ і Китаю провели переговори, після яких зробили спільну заяву, виступивши проти розширення НАТО і незалежності Тайваню.

Китай від початку нападу РФ на Україну намагається дотримуватися нейтральної позиції, але прямо не засуджує дій Москви.

30 вересня на засіданні Ради Безпеки ООН Індія, Габон, Китай і Бразилія утрималися під час голосування за резолюцію із закликом не визнавати анексії Росією окупованих територій України.

Росія цієї осені застосовує в Україні щонайменше два види іранських безпілотних літальних апаратів – дрони-камікадзе Shahed-136 і багатоцільові БПЛА Mohajer-6. Британська розвідка стверджує, що окупанти використовують іранські дрони-камікадзе в Україні щонайменше із серпня. Вони перефарбували БПЛА у свої кольори і назвали їх «Герань-2».

За даними ЗМІ, Іран передасть Росії нові безпілотники й балістичні ракети.

17 жовтня МЗС України випустило заяву, у якій звинуватило Іран у співучасті у російській агресії. 18 жовтня МЗС України ініціювало розрив дипломатичних відносин з Іраном.

https://ukrain.com.ua/