Чому Україні потрібна авіація четвертого покоління: переваги цих “пташок”

Американські F-16 можуть суттєво посилити арсенал ЗСУ, інформує 24 Канал. Спільно з мужнім брендом Козацька Рада розповідаємо про особливості цих “пташок”, характеристики, можливості та переваги.

Чому саме ці винищувачі просить Україна

Однією з причин, чому Україна просить саме ці винищувачі, є масовість виробництва F-16 – серед літаків четвертого покоління вони виготовлені в найбільшій кількості. Мова йде про близько 4 800 одиниць, що значно більше за кількість МіГ-29, яких є близько 1 900.

Крім цього, чимало країн у свій час придбали F-16 для озброєння своїх Повітряних сил, а тепер же переходять на більш сучасні F-35. Таким чином можливостей для отримання F-16 стає більше.

Та є ще одна вагома причина, чому для України важливо отримати один тип винищувачів. Адже авіація – це не тільки про самі літаки, але й про логістику, обслуговування, ремонт тощо. Тому одна платформа для нас буде кращою та надійнішою.

Перший політ F-16 був здійснений ще в 1974 році і відтоді з’явилися ще 5 основних модифікацій з покращенням електроніки та управління. Свого часу він став одним із кращих винищувачів через те, що був майже удвічі легший та дешевший за попередній літак F-15.

Поки США удосконалювали F-15, аби зробити його легшим та дешевшим, СРСР вирішив те ж саме із Су-27, на базі якого створювали МіГ-29, однак цей задум провалився – літак не став набагато легшим чи дешевшим.

А ось винищувачі F-16 почали закуповувати різні країни Європи, Японія, Південна Корея тощо.

Основні технічні характеристики F-16

Маса порожнього F-16 становить 8 573 кілограми, а нормальна злітна вага – понад 12 723 кілограми. Максимальна вага, з якою винищувач може піднятися у повітря, складає 21 772 кілограми. Маса бойового навантаження – 8 855 кілограмів, що у понад 4 рази більше, ніж у МіГ-29.

Довжина самого літака – 15 метрів, а розмах крил – 9,5 метра.

На відміну від МіГ-29, F-16 оснащений тільки одним двигуном, що якраз і відіграє роль у зменшенні ваги літака.

Бойовий радіус дії F-16 без дозаправки – 570 кілометрів, що поступається МіГ-29, в яких цей показник становить 700 кілометрів. Однак у модифікації Block 60 бойовий радіус становить 860 кілометрів.

 

https://24tv.ua/