Росіяни вивозять з Криму все, що може бути цінним для міжнародного трибуналу – Гуменюк

Вони також продовжують вивозити членів родин з півострова.

Російські загарбники за допомогою Керченського моста вивозять з тимчасово окупованого Криму цінні для них речі, а також те, що може допомогти міжнародному трибуналу.

“Керченський міст росіяни використовують поки що за призначенням – транспортно-логістично. Для того, щоб намагатися вивезти все, що їм цінно та все те, що може бути цінно для міжнародного трибуналу. Тобто документи, які підтверджують їхню незаконну діяльність. Максимально евакуюють з півострова все те, що при переході Криму під владу України може бути використано проти них”, – заявила в ефірі “Еспресо” начальниця обʼєднаного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк.

За її словами, росіяни також продовжують вивозити членів родин з окупованого півострова.
“Дехто з військових намагається оформити відпустки і виїхати таким чином, щоб потім десь “загубитися” та полетіти в будь-яку точку РФ подалі від “СВО”, у якій можуть прийняти мимоволі участь”, – додала речниця.

При цьому відбувається процес великого маневру по території півострова Криму. На думку Гуменюк, росіяни усвідомлюють, що місця баз відомі ЗСУ і намагаються розосередити свої зусилля.

“Це стосується аеродромів, запасів боєприпасів та пального. Їх дечому навчили “бавовни”. Вони намагаються все це приховати, зокрема перевозячи дещо з бухт Севастополя аж у Новоросійськ. Ми фіксуємо час від часу курсування великих десантних кораблів, які вочевидь наповнюються певним майном”, – підсумувала вона.