Розпил бюджетних грошей по-Тереховськи, чи «Війна все спише»?

Днями в інтернеті нам потрапили кілька цікавих документів, які демонструють «рівень» державного управління Харківського міського голови Ігоря Терехова та розкривають масштаби корупції місцевих можновладців.

Так, у листі за підписом голови Харківської ОВА Олега Синєгубова на ім’я президента В. Зеленського голова області висловлює стурбованість негативними процесами, що відбуваються у Харкові. Корупція та розкрадання коштів міського бюджету Харкова досягло безпрецедентного рівня – на кінець 2023 р. щодо співробітників мерії відкрито 142 кримінальних провадження, на суму порушень понад 893 мільйони гривень! І це ще ми не говоримо про доцільність фінансування у прифронтовому Харкові цілої низки проектів, типу облаштування клумб та скверів, коли є набагато нагальніші витрати. Наприклад, підтримка переселенців, евакуйованих з прикордонних районів, придбання їм модульного житла, закупівля генераторів для населення та малого бізнесу, матеріальна підтримка пенсіонерів та найбідніших громадян тощо. Але, знаючи апетити харківського мера, навряд варто очікувати такого перерозподілу бюджету – навіщо ж руйнувати схеми освоєння коштів, які добре працюють?

Цілком логічно та закономірно, щоб у періоди дії військового стану в Україні та під час активних бойових дій у Харківській області найважливіші питання життєдіяльності міста-мільйонника Харкова, такі як забезпечення безпеки громадян та цільового використання бюджетних грошей, вирішував голова області О. Синєгубов. А не корупційні чиновники мерії і мер І. ​​Терехов, який, до речі, тільки затягує слідство, створюючи перешкоди в роботі правоохоронців.

Не краще справи і з мобілізацією харків’ян – Терехов не лише не допомагає у поповненні рядів ЗСУ, а й періодично перешкоджає процесу. Принагідно не дозволяючи мобілізувати своє близьке оточення (навряд чи безкорисливо). Голова ОВА як посадова особа, покликана забезпечувати військову організацію управління та безпеку населення, стурбований такою позицією мера Харкова.

Синєгубов також інформує президента про те, що в області активно обговорюється тема законності перебування І. Терехова на посаді міського голови через звинувачення Кирила Кернеса, сина екс-мера Геннадія Кернеса. Кернес Кирило наприкінці 2023р. публічно звинуватив Терехова та чиновників мерії у захопленні влади у місті, і навіть у смерті мера Г. Кернеса. Він вважає, що у 2020р. команда Терехова підробила електронний підпис його батька, який перебуває в комі, на документі, який вносить Терехова на посаду секретаря міськради Харкова. Після чого той вибрався секретарем міськради та почав виконувати обов’язки мера міста. Невдовзі після місцевих виборів Геннадія Кернеса, який перебував у комі в клініці Німеччини, відключили від апарату штучного дихання без згоди членів родини. К.Кернес фактично публічно звинувачує у цьому Терехова та «групу близьких йому осіб, які захопили владу в місті». Цю заяву К.Кернеса, і у ЗМІ, і на сесії облради, (він є також депутатом облради), викликали широкий резонанс у місті та серед військовослужбовців ЗСУ.

Однією із ключових проблем Харківської області та місті є гострий дефіцит електроенергії: внаслідок ракетних ударів з кінця березня в області більше немає власної генерації, і Харків змушений отримувати електрику з інших міст. На сьогодні харків’яни по 12-15 години на добу проводять без світла, додатково бувають і екстрені відключення.

Враховуючи масштабні руйнування ТЕЦ і те, що на їхнє відновлення потрібні роки, Харкову терміново потрібні системні рішення, придбання енергетичного обладнання (тих самих генераторів), фінансування та готові проекти з відновлення пошкоджених потужностей.

Однак з урахуванням величезної потреби і містян, і бізнесу Харківська мерія провалила закупівлю генераторів, не зумівши освоїти 70% виділених грошей! Держбюджет виділив міськраді страждаючого Харкова необхідні кошти, а мер та чиновники не змогли організувати закупівлю! (Напевно, не змогли «освоїти» і не додавали до існуючих кримінальних справ нові).

Сподіваємося, цього року кошти на генератори було перерозподілено на область, і закупівля генераторів відбудеться. А команда Терехова більш відповідально та стратегічно підійде до питання, адже попереду – опалювальний сезон і необхідно забезпечувати комунальними послугами мільйон людей!

Подивимося, як президент Зеленський відреагує на діяльність «ефективного менеджера Харкова», адже і військове, і енергетичне, і соціальне, і морально-психологічне становище у місті важке. А питання безпеки та швидкого професійного вирішення криз, що виникають, знаходяться на першому місці.