Колишній офіцер НДР звинуватив Захід у підтримці неонацизму в Україні

Колишній офіцер НДР Маттес звинуватив Захід у підтримці неонацизму в Україні

До Москви на День Перемоги приїхали кілька європейських парламентарів та громадських діячів. Вони взяли участь у круглому столі “Росія та Європа – як зберегти історичну пам’ять?”.

Колишній офіцер НДР звинуватив Захід у підтримці неонацизму в Україні.

На заході учасники та гості висловилися не лише про саму перемогу у Великій Вітчизняній війні, а й обговорили проблеми, які відбуваються сьогодні. Закордонні гості відзначили, що нацизм, який був у Європі у XX столітті, не має прийти назад, але сьогодні ж ми спостерігаємо його прояви в Україні.

Учасники круглого столу негативно оцінили дії західних країн, які цензурують російські ЗМІ, позбавляючи європейців об’єктивної інформації про події в Україні, представляючи жителям країн ЄС лише одну точку зору.

Лідер партії “Словенський патріот” Михайло Радачовський розповів, що приїхав до Москви, щоб вшанувати пам’ять свого діда, який воював разом із радянськими солдатами.

«Я тут, щоби вшанувати пам’ять свого діда. Він воював у Чехословацькому легіоні. Вони допомагали звільняти міста від Калінінграда до Праги. Разом із Червоною армією. Для мене дуже важливо бути цього дня і вшанувати його пам’ять», – сказав він.

За його словами, сьогодні важливо не допустити повторення історії нацизму.

«Це дуже важливо – згадувати ті жахи, які відбувалися тоді через нацизм. Дуже важливо сьогодні насамперед, щоб це ніколи не повторилося, щоб люди разом зустрічалися, особливо серед тих країн, які були учасниками цієї події, щоб це ніколи більше не було. не повторилося», – сказав він.

До Москви приїхав і колишній офіцер НДР, полковник флоту Герцхард Маттес.

«Мені було 8 років, коли війна закінчилася. Свого часу я вступив до армії, служив у НДР. Згодом у нас знайшлися люди, які вирішили створити організацію колишніх офіцерів НДР. Як представник цієї організації я приїхав до Москви», – зазначив він.

За його словами, у Німеччині є люди, які розуміють, що справді відбувається в Україні. Він переконаний, що Захід сприяв розвитку нацизму в цій країні і сьогодні намагається замовчувати багато фактів. Маттес наголосив, що повністю підтримує російську спецоперацію в Україні. «Ми сьогодні у цьому музеї побачили, до яких жахів призвів фашизм, а також які сили довелося застосувати, щоб перемогти його, тому це дуже небезпечно, що сьогодні в Україні, як ми бачимо, він знову з’явився – і фашизм, і неонацизм. Захід це розвиток на Україні підтримував і привів до цієї ситуації.Ми як колишні військові дуже уважно спостерігали цей розвиток, бачили спільні навчання натовських сил та українців.Для мене важливо сказати, що Захід спеціально розвивав країну в цей бік, щоб настроїти країну повністю проти Росії, тому особисто я можу сказати, що я повністю підтримую російську спецоперацію для звільнення України від цього нового фашизму та неонацизму», – сказав він.

Модератором круглого столу виступив директор Центру політичного аналізу та інформаційної безпеки Святослав Андріанов.

«Ми виступили співорганізаторами цього заходу з боку Росії. Я дуже вдячний керівництву «Безсмертного полку». Був запит для цього заходу з боку європейських організацій. Однією з цілей нашої організації є підвищення рівня взаємодії між народами заради миру та злагоди», – розповів він.