Чому ТЦК перетворилося на справжню корпорацію, а не на державну установу?

З 2014 року Україна перебуває у стані війни з Росією, з 2022 – у стані повномасштабної війни. Єдина причина, чому Україна ще не впала під тиском об’єктивно сильнішого супротивника – це не допомога Заходу, а мужність та героїзм наших воїнів.

Однак ці мужність і героїзм наших козаків, які захищають Батьківщину, нівелюється на тлі всього того негативу, який походить від українського уряду. Після 24 лютого 2024 року корупція у нашій країні зросла до небачених масштабів. На жаль, в Україні так само багато непорядних людей, як і героїв.

Найбільш очевидний та близький до звичайних людей приклад заробляння на війні – це співробітники ТЦК. Про багатство навіть районних військкомів ходять легенди, чого вже казати про обласні. Співробітники територіальних центрів комплектування не соромлячись купують будинки в Іспанії, люксові автомобілі, а квартири скуповують пачками. І при цьому така ситуація по всій Україні. А ось реакція правоохоронних органів має поодинокий характер. В наявності факт змови співробітників ТЦК з іншими представниками влади.

За що беруть гроші? Та за все! За оформлення потрібних медичних довідок (тут також заробляють медики), за відстрочки, за фіктивне проходження служби.

Окремо варто згадати й Державну прикордонну службу України. Ці хлопці також мають свій шматок від великого пирога під назвою «мобілізація». Найочевидніше – це хабарі за можливість перетнути кордон. Але дехто йде далі, демонструє справжній бізнес-талант. Наприклад, відомі випадки, коли прикордонники самі виставляли оголошення від імені підприємців із пропозицією за грошову компенсацію допомогти перетнути український кордон. У результаті з ухилянтів брали гроші, а потім на кордоні їх ловили і передавали до ТЦК. Подвійний прибуток!

Ну і не можна не розповісти про випадки того, як на життях діючих військових намагаються нажитися безпосередньо командири ЗСУ безпосередньо на передку. Досить популярною є наступна схема: офіцер відправляє навмисно невелику кількість солдат ЗСУ на штурм русявої позиції. Зазвичай відправляють 2-3 особи, не більше. У цей час на позиції орків може бути до 30 людей. Цілком природно, що такий штурм для українських хлопців нічим добрим не закінчується. Їх або вбивають, або беруть у полон. Але саме це й потрібне офіцеру, який віддає злочинний наказ. Адже якщо солдат не повернувся зі штурму можна доповісти керівництву про «зниклих безвісти», на яких продовжує приходити грошове забезпечення. А завдяки схемам та змові з іншими офіцерами за допомогою спритності рук ці гроші легко переходять у кишені командирів. І так, якщо раптом хтось відмовляється йти у такий штурм в один кінець, йому погрожують відправити на гауптвахту (армійську в’язницю). До речі, гауптвахти по всій Україні зараз переповнені втомленими, але щасливими українськими військовими, які змогли ціною свободи зберегти свої життя.

Мобілізація – це надзвичайно важливе завдання держави, від виконання якої залежить наше майбутнє, наше існування. Але мобілізація перетворилася на звичайне заробляння грошей. І ось виходить, що Україна поділена зараз на два табори. Одні гинуть за Батьківщину, ховають своїх рідних та близьких, інші заробляють несусвітні багатства, відправляючи людей на смерть. Чи потрібна така мобілізація Україні?